Je winkelwagen is momenteel leeg!
Weekpakket van ma 7 t/m vr 11 maart 2022

Zuurkool oven schotel
Benodigdheden; 1 x 500 gr zuurkool , 1 ½ kilo aardappelen, stuk zuurkoolspek, rookworst, zakje geraspte kaas Bereiden; Kook de aardappelen. Breng in een andere pan de zuurkool + stuk zuurkoolspek aan de kook. Wanneer de aardappelen gaar zijn, deze stampen tot een gladde aardappelpuree met een klontje boter en scheutje melk. Met wat peper en zout op smaak brengen. Neem nu een ingevette ovenschaal en schep hierin een laagje aardappelpuree. Snijd van de meegekookte spek mooie plakjes en leg dit bovenop de aardappelpuree. Schep hier bovenop de zuurkool. Leg vervolgens plakjes rookworst hier bovenop. Dek het geheel af met nog een laagje aardappelpuree. Bestrooi met geraspte kaas en plaats de ovenschotel ongeveer 30 minuten in een voorverwarmde oven op 180 graden. Je zult smullen van dit zuurkoolrecept.
Nasi van Jan
Benodigdheden: 1 pak rijst, 400 gram nasi vlees, nasi kruiden , zak gesneden nasigroenten , 250 gram spekreepjes, handje fijn gesneden prei, scheutje ketjap manis, 3 eetlepels olijfolie, naar eigen invulling wat eieren en kroepoek
Bereiden: Kook de rijst volgens de gebruiksaanwijzing op de verpakking gaar. Verhit de olijfolie in een braadpan en voeg het vlees met wat peper en zout toe. Bak het vlees bruin. Voeg vervolgens de gesneden nasi groenten toe. Voeg een scheutje Ketjap Manis toe en schep alles goed door elkaar en laat dit dan lekker pruttelen tot het vlees gaar en zacht is. Bak ondertussen in een koekenpan de spekreepjes uit. Voeg vervolgens nasi kruiden toe . Giet de nasi af en laat even rusten in een vergiet onder een schone theedoek om de rijst droog te krijgen. Af en toe even doorscheppen. Giet het bakvocht van het vleesmengsel en meng vervolgens de nasi door het vlees mengsel. Schep vervolgens de uitgebakken spekreepjes erdoor, schep het handje rauwe prei door de nasi. Breng op smaak met eventueel nog wat ketjap manis. Serveer de nasi met een gebakken ei en wat kroepoek en wat augurkjes erbij .
“Kip in het pannetje”
Benodigdheden; 8 kipkarbonades/kippendijen of kipdrumsticks, zakje spekblokjes, 2 uien, 1 bos bospeen in stukjes gesneden, 1 klein blikje tomaten puree, 50 gr boter, olijfolie, 3 dl rode wijn, 3 dl kippenbouillon, 2 teentjes knoflook, zout en peper en kipkruiden.
Bereiden; Neem de kip en kruid met peper en zout en wat kipkruiden. Neem een grote braadpan, doe de boter er in met een flinke scheut olijfolie en bak eerst de spekblokjes even uit. Haal ze uit de pan. Bak nu in hetzelfde braadvet de kip rondom bruin. Uit de pan halen en dan de uien , knoflook, gesneden wortels 5 minuten aanbraden. Doe nu de wijn, tomatenpuree en de kippenbouillon in de pan en breng langzaam aan de kook. Doe nu de kip en het spek terug en laat langzaam een uurtje stoven tot de kip gaar is. Heerlijk met gebakken aardappeltjes erbij 😊